O víkendu 4. – 5. října 2015 jsme se zúčastnili modelářské soutěže v polském městě Lubaň. Z našeho regionu je toto město vzdálené asi 110 kilometrů a tamní akce se účastníme pravidelně. Tentokrát jsme vyrazili tři ve složení Petr Navrátil, Jaromír Stodola a Jindřich Modruňka. Setkání modelářů v Lubani patří k těm menším, ale vždy probíhá v kamarádském duchu a nejinak tomu bylo i letos.

Soutěž byla zahájena v sobotu 4. října ve 12:00 hodin. Její zakončení proběhlo druhý den slavnostním vyhlášením výsledků opět ve 12:00 hodin. Do jednotlivých kategorií bylo přihlášeno 238 modelů. Za náš klub jsme přihlásili modelů 13, včetně 3 papírových. Získali jsme 9 ocenění z toho 2 speciální ceny.

Nejúspěšnější byli:

Petr Navrátil s modelem FE. 2b, 1. místo, kat. „letadla PROFI“

Petr Navrátil s modelem Triumph 3HW, 1. místo, kat. „civilní technika“

Ladislav Vraštil s modelem Sd.Kfz. 164 Hummel, 1. místo, kat. „bojová technika pásová“

Václav Hakl s modelem Tatra 815 CAS, 1. místo, kat. „civilní technika – papírové modely“

Speciální ceny získali:

Petr Navrátil s modelem FE. 2b, cena za nejlepší model letadla

Ladislav Vraštil s modelem Sd.Kfz. 164 Hummel, cena za nejlepší model německé bojové techniky

Cenu našeho klubu za nejlepší model letadla získal Pavel Bašiňski s modelem Arado 196A v měřítku 1:32. Další cenu jsme udělili pořadatelům jako uznání za perfektně zorganizovanou akci.

Během těchto dvou dní pro nás pořadatelé také připravili společný výlet na zámek Czocha, měli jsme možnost seznámit se, jak pracuje 3D tiskárna a v sobotu večer jsme všichni společně usedli k jednomu stolu a ochutnali pečené sele, které jsme zapíjeli námi dovezeným novopackým pivem. Našim polským kolegům děkujeme za kamarádskou atmosféru, pohodový doprovodný program a těšíme se, že Lubaň opět navštívíme.

Restaurace Stránský Restaurace Kázetko Ježkův statek Novopacké Sklepy