Jako již tradičně v půli března pořádá rakouská sekce IPMS (mezinárodní společnost plastikových modelářů) svoji soutěž v plastikovém modelářství s názvem „GO MODELLING“. Tentokrát akce připadla na 12-13. března 2016 v prostorách muzea HGM (Heeresgeschichtliches Museum) a také za účasti 4 modelářských klubů z České republiky, mezi kterými byl zastoupen také klub IPMS Krkonoše ve složení: Miroslav Foret, Petr Navrátil, Jaromír Stodola a Radim Karel.

IPMS Krkonoše se prezentoval celkem 50 plastovými a papírovými modely letadel, civilních vozidel, motorek, bojové techniky a architektury, ze kterých bylo přihlášeno 20 modelů do hlavní soutěže a zbylých 30 tvořilo klubovou prezentaci. Přítomní návštěvníci mohli zhlédnout v samotné soutěži na 300 skvostných modelů. V 32 soutěžních kategoriích se celkem představilo 122 modelářů z 29 klubů s úctyhodným zahraničním zastoupením v počtu 12 zemí. Žákovské kategorie tvořilo 14 modelů od 9 talentovaných dětí nejen z pořádající země. K umocnění příjemné akce ještě přispělo velké množství klubových prezentací, prodejců a také kreseb s leteckou tématikou od českého malíře Pavla Rampíra.

V neděli 13. března 2016 od 15:30 se konalo slavnostní vyhlášení výsledků. Začalo se nejprve speciálním oceněním z řad zahraničních klubů a modeláři IPMS Krkonoše jako jediný český modelářský klub udělil speciální cenu za pěkný model německému modeláři Gerhardu Schmalzlovi z klubu 1.PMC z Norimberku. Následovalo poté vyhlášení 3 nejlepších v dané kategorii, kteří získali ocenění v podobě pohárů a pamětních medailí. Vítězové ještě získali stavebnici modelu. Všichni zúčastnění žáci získali stavebnici a pamětní diplom. K našemu velkému překvapení bylo vyřčeno celkem 5 ocenění z našich řad:

2. místo Petr Navrátil, kategorie modelů letadel z krabičky, všechna měřítka

2. místo Petr Navrátil, kategorie modelů vrtulových letadel, měřítko větší než 1:72

3. místo Petr Navrátil, kategorie modelů vrtulových letadel, měřítko větší než 1:72

3. místo Miloš Mraček, kategorie kolekce modelů, všechna měřítka

3. místo Ladislav Vraštil, kategorie bojová technika, měřítko větší než 1:48

S pořadateli jsme se v přátelském duchu rozloučili, předali dárky a pozvali je na naši soutěž „Novopacký šutrák“ do Nové Paky, která připadá na 4. června 2016. Doufejme, že nám jejich účast rozšíří počet zúčastněných zemí a přispějí k obohacení akce.

FOTO Z AKCE ZDE

Restaurace Stránský Restaurace Kázetko Ježkův statek Novopacké Sklepy